Wokół stołu

Ponieważ dużą część życia spędzamy jedząc, w trakcie urządzania domu lub mieszkania nie możemy pominąć przestrzeni jadalnianych. Rolę główną w pomieszczeniach stołowych gra oczywiście jedzenie, ale to w czym i na czym zostanie podane, a nawet w czym jest przechowywane ma duży wpływ na ogólny charakter wnętrza. Dlatego dziś skupimy się na przedmiotach "wokół stołu" - szklanych, ceramicznych, drewnianych, marmurowych i metalowych. Pod spodem znajdziecie trochę inspiracji dotyczących tego jak podawać i w czym przechowywać jedzenie i picie żeby przyjemność spędzania wspólnego (lub samotnego) czasu podczas posiłków była jeszcze większa:).

Bezpośrednie linki do rzeczy pod spodem znajdują się pod zdjęciami lub na końcu postu. Więcej przedmiotów do urządzenia kuchni i jadalni znajdziecie we wpisach "Zimowa kuchnia", "Ładnie w kuchni" i "Pastelowa kuchnia", a także na stronie, w działach "kuchenne" i "naczynia".

Zwykły słój na słodycze lub przekąski może stać się świetną ozdobą kuchni i jadalni - wystarczy do niego włożyć ładnie wyglądające łakocie.

Photo by delfi de la Rua  on Unsplash

Dobrym pomysłem na podanie jedzenia, np. serów, jest deska - marmurowe deski są nie tylko niezwykle wytrzymałe, ale też bardzo dobrze się (i serwowane potrawy) prezentują na stole.

Tradycyjne drewniane deski zawsze dobrze się sprawdzą, nie tylko w kuchni, ale też w jadalni jako podstawki lub tace do serwowania - pod spodem deski personalizowane, które mogą być dobrym prezentem ślubnym, rocznicowym lub urodzinowym. Drewno zawsze na czasie:).

A jeśli marmur to za dużo, a drewno to za mało, można zdecydować się na deskę marmurowo-drewnianą - wygląda super i spełnia swoje zadanie:

Photo by Toa Heftiba  on Unsplash

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Akcesoria do drinków i napojów też mogą się pięknie prezentować - pod spodem pomysły: od miedzi po szkło i metal, wszystko utrzymane w stylistyce retro:

Photo by Alexandra Gorn  on Unsplash
Photo by Brooke Lark  on Unsplash

Photo by Brooke Lark on Unsplash

Dawno minęły już czasy przechowywania żywności w plastikowych pojemnikach. Mimo, że plastik jest praktyczny, jego wpływ na środowisko już niekoniecznie. Szkło wygląda bardziej estetycznie i jest zdecydowanie bardziej ekologiczne:

Photo by freestocks.org  on Unsplash

Podawać jedzenie można na milion różnych sposobów, wszystko zależy od inwencji podającego, co jest świetne, ale po raz kolejny warto postawić na naturalne materiały i cieszyć oko tym jak ładnie można zaserwować najzwyklejszą kawę i ciasto:).

Photo by Annie Spratt  on Unsplash

Photo by Annie Spratt on Unsplash

fot. by Lauren Mancke on stocksnap.io  

fot. by Lauren Mancke on stocksnap.io