Przytulnie na zimę

Przed nami jeszcze dwa miesiące zimy dlatego w myśl hygge staramy się stworzyć w domu przytulną atmosferę, w której łatwiej będzie przetrwać nieprzyjemne, zimne dni. Pierwszą rzeczą jaka przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o przytulnym wnętrzu są koce. Ostatnio bardzo popularne stały się koce z wełny czesankowej - grube i ciepłe, idealne na zimę. Ale do wyboru mamy też zwykłe, cieńsze lecz wciąż ciepłe koce - pod spodem przedstawiamy kilka zimowo-miękkich propozycji i trochę inspiracji na urządzenie sobie tej zimy przytulnej domowej przestrzeni:). [Linki do rzeczy ze zdjęć w opisach pod zdjęciami].

Na początek sypialnia i oczywiście pościel - dni są krótkie więc często po powrocie z pracy myślimy o tym by jak najszybciej wskoczyć pod ciepłą kołderkę. Jednym z bardziej "przytulnych" wzorów wydaje nam się kratka - dlatego pod spodem pościel w drobną i większą kratkę i... robi się przytulnie:

fot. homedecordiyprojects.info

fot. homedecordiyprojects.info

Co jeszcze kojarzy się z zimą? Las. Dlatego pościel w choinki wydaje się świetnym pomysłem dopełniającym zimowo-przytulną aranżację wnętrza:

No i w końcu, wspomniany wcześniej koc z wełny czesankowej - miękki, przytulny i ładny, świetnie sprawdzi się też jako narzuta na łóżko:

fot. etsy.com

fot. etsy.com

fot. atelierrueverte.blogspot.com

fot. atelierrueverte.blogspot.com

fot. stylecaster.com

fot. stylecaster.com

Koc-narzuta z pomponami to kolejny oryginalny pomysł:

fot. elleuk.com

fot. elleuk.com

Koce ze splotem warkoczowym dodadzą sypialni ciepłego charakteru:

Wełniany pled

Wełniany pled

No i na końcu poduszki - idealne dopełnienie naszej przytulnej aranżacji, plecione na różne sposoby, w kratkę, w choinki - pasujące do zimowo-przytulnego wystroju:).