Ściana - pomysły na aranżację

Z nadejściem wiosny zaczynamy nabierać ochoty na małe wnętrzarskie metamorfozy. Odważni porywają się na większe remonty, a mniej odważni decydują się na mniej drastyczne kroki, jak na przykład zmiana aranżacji ściany. Dziś przyjrzymy się kilku propozycjom mniej lub bardziej pracochłonnej "sciennej" odmiany - od typograficznych, minimalistycznych plakatów, po ściany z drewna, cegły i kamienia w formie naturalnej i tapetowej. Inspirujmy się w nowym sezonie:).

Na początek plakaty - minimalistyczne plakaty typograficzne nadadzą wnętrzom skandynawskiego charakteru, to najprostszy i najtańszy sposób na zmianę i stworzenie w pomieszczeniu skandynawskiego klimatu. Popularne są plakaty skrajnie minimalistyczne (litera, znak) ale i te zawierające różnego rodzaju tekst, najczęściej z przesłaniem motywacyjnym, ale nie tylko. 

plakat 1 i 2:  etsy.com

plakat 1 i 2: etsy.com

fot. popmotif.co.nz / desenio.co.uk

fot. popmotif.co.nz / desenio.co.uk

fot. home-designing.com / dimagio.xyz

fot. home-designing.com / dimagio.xyz

Cały czas królują też ściany z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy cegła. Jednak niektórzy nie chcą też aż tak drastycznie zmieniać pomieszczeń, co zauważyli producenci fototapet. Wychodząć na przeciw takim osobom pojawiły się fototapety z motywami desek, kamienia lub cegły. Jak widać poniżej efekt jest bardzo realistyczny, nadaje wnętrzom naturalnego charakteru, czyli zadanie wykonane. Zmiana tapety wydaje się też wiązać z mniejszą ilością pracy w porównaniu do użycia naturalnych materiałów. To wiąże sę też z oszczędnością czasu, co podczas remontu jest zazwyczaj dużym plusem.

fot. bloglovin.com / stylia.blogspot.gr

fot. bloglovin.com / stylia.blogspot.gr

fot. pinterest.com / freshome.com

fot. pinterest.com / freshome.com

fot. digsdigs.com / mechantdesign.blogspot.com

fot. digsdigs.com / mechantdesign.blogspot.com

fot. gravityhome.tumblr.com / decoholic.org

fot. gravityhome.tumblr.com / decoholic.org

Mapy i plany miast to kolejny hit jeśli chodzi o dekorację ścian. Od plakatów z mapami zaczynając na tablicowych mapach-naklejkach kończąc. To świetna propozycja do pokoju dziecięcego/młodzieżowego, ale też dobry pomysł na aranżację domowego biura - mapa to świetny motywator dla podróżujących.

fot. etsy.com / bloglovin.com

fot. etsy.com / bloglovin.com

plakaty:  scandiposter.pl

Fototapety z motywami architektonicznymi przeżywały prawdziwy boom kilka lat temu, jednak ten trend wciąż ma się dobrze. Jeśli nie było Wam dane zamieszkać na Manhattanie - nic straconego. Fototapeta świetnie zastąpi widok z okna nadając wnętrzu nowoczesnego charakteru, nie mówiąc już o optycznym powiększeniu przestrzeni.

A jeśli mieszkacie w dużym mieście i jedyne o czym marzycie to ucieczka gdzieś daleko, dla was też znajdzie się odpowiednia fototapeta - z widokiem na góry, morze, las i wiele innych ładnych miejsc. Jednak faworytem w aranżacjach wnętrz jest ostatnio zamglony, skandynawski las.

fot. muralwall / lonny.com

fot. muralwall / lonny.com

Mamy nadzieję, że ten wpis zainspiruje was do przeprowadzenia swoich własnych ściennych rewolucji:). Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na aranżację ścian - podzielcie się w komentarzu pod spodem.