NAJPIĘKNIEJSZE WNĘTRZA WYBRANE!

Szał i emocje konkursu marki Porta na najpiękniejsze mieszkanie dobiegły już końca, ale my wciąż jesteśmy pod wrażeniem cudnych pomysłów na wnętrza zgłoszonych do konkursu. Wygląda na to, że polskie domy z roku na rok stają się coraz piękniejsze, coraz bardziej pomysłowe, oryginalne i, co zaskakuje, coraz bardziej odważnie urządzone. Ale nie tylko wygląd zewnętrzny jest tu ważny, ale też to, że tworząc swoje wnętrza bieżemy pod uwagę wszystkich domowników, ich zainteresowania, pasje, charaktery. Trzeba przyznać, że to niemała zmiana w stosunku do nieco bezdusznych wnętrz znanych większości z nas z dzieciństwa. I bardzo nas ta zmiana cieszy:). Cieszy też to, że urządzanie domu nie jest już przykrym obowiązkiem, ale dla wielu stało się czymś w rodzaju hobby. Czasami nawet prace wykończeniowe i remontowe staramy się robić własnoręcznie, nie tylko z powodu oszczędności, ale też dlatego, że zaczęło nam to po prostu sprawiać przyjemność. I to wszystko można było też zaobserwować podczas konkursu O!twórz Mieszkanie o tytuł “Mieszkanie roku by Porta”.

Podobała nam się zdecydowana większość przesłanych prac konkursowych, niestety zwycięza mógł być tylko jeden. Jednak ścisłe podium nie zawiodło. Zaczniemy od miejsca trzeciego, bo to mieszkanie skradło nasze serca. Może dlatego, że kochamy drewno, naturalne materiały i kolory. Pani Karolina stworzyła w swoim wrocławskim domu prawdziwą oazę spokoju. Tak nam kojarzy się to wnętrze. Zresztą zobaczcie sami - czy można czuć się źle w takim domu?:)

file-8-14-81076.jpg

Drewno, jasne kolory i zieleń to połączenie, które zawsze ociepli wnętrze. Jeśli chcecie, żeby wasze mieszkanie stało się bardziej przytulne, wprowadźcie do niego te elementy, a na pewno stanie się bardziej przyjemne. Miejsce trzecie to zdecydowanie hygge w werski polskiej:).

file-7-7-63522.jpg
DSC02164.jpg

Drugie miejsce to dom pani Urszuli z Warszawy. Wnętrza wydają się niesamowicie energetyczne, głównie za sprawą odważnych kolorów. Dom jest też odważnie urządzony, widoczne są etniczne inspiracje, a całość wydaje się bardzo radosna. To wnętrze pokazuje, że nie trzeba bać się mocnych kolorów na ścianach - o ile oczywiście wiemy jak je umiejętnie rozplanować i łączyć:).

file-salon165289.jpg

To mieszkanie kojarzy nam się z wakacyjnym domem przy plaży. Na pewno fajnie jest wracać do domu, który kojarzy się z wakacjami, ciekawe czy jego mieszkańcy i twórcy wnętrz widzą swój dom w podobny sposób:).

file-gabinet167125.jpg
DSC08138.jpg

No i w końcu miejsce pierwsze i tytuł “Mieszkanie roku by Porta”. Wybór nie dziwi ponieważ mieszkanie pani Oli i pana Adriana z Łodzi wydaje się mocno “osadzone” w obecnych trendach wnętrzarskich. Ale przede wszystkim jest w nich osadzone bardzo umiejętnie:). Eklektyzm, który sprawia wrażenie, że wszystko jest dokładnie na swoim miejscu. Odważne połączenia mebli vintage z nowoczesnymi, ciekawe kolory, a wszystko to bardzo spójne i estetyczne. To się nazywa wyczucie stylu.

file-mieszkanieoliiadriana258448.jpg

Połączenie starego z nowym to dość często wykorzystywany we wnętrzach temat, to mieszkanie jest przykładem na to jak robić to umiejętnie.

Przeszkolne ściany coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz - takie rozwiązanie otwiera wnętrze, mieszkanie wydaje się bardziej przestronne, a do środka wpada więcej światła, co jest dodatkowym plusem.

file-mieszkanieoliiadriana584772.jpg
final (55 of 78).JPG

I w taki właśnie sposób eksperci marki Porta wybrali najpiękniejsze mieszkanie. Więcej zdjęć tych świetnych wnętrz (i pozostałych wyróżnionych wnętrz) znajdziecie na stronie porta.com.pl. Warto tam zajrzeć po inspiracje - jest ich tam cała masa! Wszystkim zwycięzcom gratulujemy:).