DODATKI DO POKOJU UCZNIA

Jak co roku uczniowie wrócili do szkół żeby przez kolejny rok mierzyć się ze szkolnymi wyzwaniami. Ten okres to gorączkowy czas nie tylko dla nich, ale i dla każdego rodzica. Jak uprzyjemnić sobie i naszym pilnym uczniom powrót do szkolnej rzeczywistości? Najłatwiej będzie zorganizować im przytulny kąt do nauki. W dzisiejszym poście chcemy pokazać Wam jak zrobić to w łatwy i niedrogi spoób, a pomoże nam w tym sieć marketów Bricomarchė:).

Skupimy się głównie na dodatkach, których użycie pozwoli na sporą odmianę domowego miejsca pracy i nauki. Stawiamy na coś modnego i ponadczasowego, w końcu dzieci mają to do siebie, że stale rosną i zmieniają im się gusta. Dlatego warto postawić na niezawodne kolory - czerń i biel, a cała masa kolorowych zeszytów, ksiązek i przyborów do pisania doda odpowiedniego akcentu kolorystycznego.

Zaczynamy od rzeczy najważniejszej - organizacji miejsca pracy. Bez dobrej organizacji nauka nie ruszy:). Warto więc zadbać o to, żeby notatki i zeszyty znalazły się w jednym miejscu. Jak zawsze idealnie sprawdżą się wszelkiego rodzaju pudełka - w Bricomarche znajdziecie masę kartonowych pudeł w różnych rozmiarach i wzorach. My zgodnie z obraną kolorystyką wybieramy czarno-białe.

Pudełka kartonowe, kosz z trawy morskiej:  Bricomarche

Pudełka kartonowe, kosz z trawy morskiej: Bricomarche

Do przechowywania większych kartek, rulonów i przyborów do pisania świetnie nadają się też kosze z trawy morskiej. A jesli mowa o pudełkach to w plecaku żadnego ucznia nie może zabraknąć pojemnika na drugie śniadanie - takiego jak ten pod spodem, w pięknym miętowym kolorze.

Plastikowy pojemnik na jedzenie, kamionkowy kubek/pojemnik z korkową zatyczkę:  Bricomarche

Plastikowy pojemnik na jedzenie, kamionkowy kubek/pojemnik z korkową zatyczkę: Bricomarche

Na zdjęciu poniżej widać też kamionkowy pojemnik z korkiem - może być zarówno kubkiem, jak i pojemnikiem na pisadła, zastosowanie to już tylko kwestia inwencji twórczej użytkownika:).

b6.JPG

Ważną kwestią jeśli chodzi o miejsce do pracy i nauki jest oczywiście oświetlenie. Lampka stołowa poniżej pełni raczej funkcję ozdobną na biurku, zakładając, że w pokoju znalazła się lampa sufitowa o odpowiedniej mocy. Jednak w markecie Bricomarche znajdziecie spory wybór lampek biurkowych, w tym zmieniające kolory :). Kolejnym elementem dekoracyjnym jest czarna doniczka z rośliną. Sklep Bricomarche oferuje całą masę doniczek różnych rozmiarów, tak samo jest z roślinami- na pewno znajdziecie w nim odpowiednią do swojego wnętrza.

Lampka stołowa, doniczka, roślina doniczkowa, kamionkowy pojemnik z korkiem:  Bricomarche

Lampka stołowa, doniczka, roślina doniczkowa, kamionkowy pojemnik z korkiem: Bricomarche

A żeby nie było nudno, nad biurkiem zawisnąć może biały lub kolorowy łańcuch świecących, geometrycznych kul. Kule są zasilane bateriami więc nie potrzebujecie wolnego gniazdka w niewygodnym miejscu na ścianie, co jest niewątpliwie wielkim plusem.

Papierowy łańcuch świetlny na baterie:  Bricomarche

Papierowy łańcuch świetlny na baterie: Bricomarche

A za plecy lub pod nogi - futerko ze sztucznej owczej skóry - miękkie i przyjemne w dotyku! Do dekoracji otoczenia biurka po raz kolejny możecie użyć rośliny (na zdjęciu Skrzydłokwiat), która w sposób naturalny zadba o odpowiednie natlenienie pomieszczenia i oczyszczenie powietrza. A tablica na notatki to pomysł DIY - wystarczy rama (duży wybór ram na zdjęcia, obrazów i plakatów w markecie Bricomarche) i białe kartki, po przykryciu szybą możecie po niej pisać zmywalnym flamastrem.

Dywanik z imitacji owczej skóry, roślina doniczkowa:  Bricomarche

Dywanik z imitacji owczej skóry, roślina doniczkowa: Bricomarche

Całość jest przyjemna dla oka i na pewno tak łatwo się nie znudzi :).

b1.JPG