Paint-dipping i raw-leg furniture

„Paint-dipping" to ostatnio nasz ulubiony trend DIY. Polega na malowaniu przedmiotów i mebli do połowy, tak żeby stwarzały wrażenie umoczonych w farbie. Paint- (lub colour-) dipping to prosty pomysł DIY na ożywienie starych przedmiotów lub mebli. Pod spodem kilka inspiracji:

Źródło:  1 .

Źródło: 1.

Jak widać, malowane są nie tylko meble. Ostatnio popularne jest malowanie drewnianych przyborów kuchennych. Dzięki temu zyskują drugie życie, a do kuchni wprowadzone zostaje trochę koloru.

Źródła:  1  i  2.

Źródła: 1 i 2.

Ten popularny trend DIY został już podpatrzony przez producentów mebli i akcesoriów kuchennych, dlatego w wielu sklepach dostać można „umoczone w farbie" meble, które są dobrą alternatywą dla wszystkich, którym spodobał się pomysł połowicznego malowania, ale nie przepadają za brudzeniem się farbą.

Źródła:  1  i  2 .

Źródła: 1 i 2.

W odpowiedzi do „paint-dipping" powstało także „raw-leg furniture" – czyli malowanie mebli z pozostawieniem „surowych" nóg. Poniżej przykłady:

Źródło:  1.

Źródło: 1.

Która z opcji jest lepsza? Obie wydają się równie ciekawym pomysłem na odnowienie starszych przedmiotów i mebli, ale naszym ulubionym pozostaje paint-dipping :).