Ładna ściana

Często podczas urządzania wnętrz pojawia się dylemat - czym zapełnić pustą przestrzeń na ścianie? Czasami obraz lub plakat nie wystaczy, przestrzeń jest zbyt duża. Wtedy do akcji wkroczyć mogą różnego rodzaju tapety, fototapety lub naklejki na ścianę. Wybór jest niezwykle szeroki, ale my skupimy się na tych wpisujących się w skandynawski i minimalistyczny styl. Zachęcamy do zajrzenia na stronę tapetuj.pl, gdzie znaleźć można świetne kolekcje geometrycznych (i nie tylko) tapet.[Bezpośrednie linki do rzeczy poniżej w podpisach pod zdjęciami:)].

Na początęk fototapety w geometryczne wzory - zapełnią pustą przestrzeń, a wnętrze stanie się znacznie ciekawsze i bardziej nowoczesne. Żeby unikąć przesytu wzorami tapetujemy tylko jedną scianę, resztę malujemy na neutralny kolor.

Jeśli przestrzeń do zapełnienia jest mniejsza, świetnie sprawdzi się geometryczny plakat - tych znaleźć można całe mnóstwo, pod spodem kilka przykładów, więcej w dziale "na ścianę".

Tradycjonalistom proponujemy nieco bardziej tradycyjne wzory - kratkę i pasy. Po raz kolejny pamiętajmy o tym żeby wzór ograniczał się do jednej ściany.

Kolejnym pomysłem są wzory à la tapety z lat siedemdziesiątych. To tapety w geometryczne wzory delikatnie nawiązujące do klimatu tapet z tamtego okresu. Różnica tkwi przede wszystkim w kolorach - nowoczesne tapety to maksymalnie dwa neutralne kolory. Tapety z lat siedemdziesiątych charakteryzowały się eksplozją kolorów i wzorów, a tapetowanie zazwyczaj nie kończyło się na jednej ścianie;).

Coś ładnego na ścianęWięcej na temat tego jak zapełnić pustą ścianę znajdziecie we wpisach: "Coś ładnego na ścianę" i "Na ścianę".