Ładna i zorganizowana kuchnia

Czy marzycie czasem o idealnie uporządkowanej kuchni, w której każdy produkt ma swój osobny słoiczek, buteleczkę albo pojemnik, a wszystko wygląda jak żywcem wyjęte z katalogu Ikei? Jeśli tak, to mamy dobrą wiadomość: dziś pomożemy spełnić wasze marzenia bo wraz z nowym postem dostarczymy Wam kilka ciekawych pomysłów na organizację kuchni i oszczędzenie czasu. W końcu wszystko będzie miało swoje miejsce, będzie ładnie, praktycznie, a nawet ekologicznie, inspirujmy się:).

Photo by Jason Leung  on Unsplash

Photo by Jason Leung on Unsplash

fot. brit.co

fot. brit.co

Na pierwszy ogień - oczywiście pojemniki: żęby było ładnie i wszystko miało swoje miejsce. Dobrym pomysłem są pojemniki z opisami, albo miejscem na samodzielne opisanie, ale naszym zdaniem ładnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są po prostu pojemniki przezroczyste. Szkło sprawdzi się wszędzie, przetrwa wiele, jest więc też ekologicznym rozwiązaniem i właśnie dlatego jesteśmy za:).

Takie pojemniki to też oszczędność czasu - produkty można od razu postawić na stole, nie przekładając ich do osobnych naczyń, dzięki czemu możemy też oszczędzić na wodzie, bo nie trzeba ich myć. Proste i praktyczne!

Photo by Penchant Styled  on Unsplash
Photo by Bookblock  on Unsplash

Photo by Bookblock on Unsplash

Photo by Debby Hudson  on Unsplash

Photo by Debby Hudson on Unsplash

Szklane słoje, słoiczki, butelki i buteleczki będą się ładnie prezentować na półkach - własnoręcznie wykonane etykiety to fajny projekt DIY,  a dodatkowo dodadzą wszystkiemu uroku wiejskiej spiżarni.

fot. hometalk.com

fot. hometalk.com

fot. countryliving.com

fot. countryliving.com

Wszystko na swoim miejscu, szczelnie zamknięte - kuchnia w 100% zorganizowana:

Dobrym i estetycznym pomysłem są też nieprzezroczyste, opisane pojemniki, często w zestawach z chlebakiem - mogą stać się przydatnym "tłem" lub, jeśli wybierzemy kolorowe lub wzorzyste, wysunąć się na pierwszy plan nadając kuchni charakteru.

fot. liagriffith.com

fot. liagriffith.com

No i na koniec szkło na stole - jeśli już musimy coś przełożyć, szkło sprawdzi się idealnie i będzie pasować do pozostałych szklanych pojemników, butelek lub karafek. Wybór jest spory - od prostych form, po nieco bardziej wymyślne kształty. Wiele praktycznych rozwiązań - butelka lub słoik mogą stać się wazonem, słoik - miseczką lub kubkiem, ogranicza nas już tylko własna wyobraźnia:).

Bezpośrednie linki: 1,  2,  3,  4,  5,  6,  7,  8.   / Photo by Penchant Styled  on Unsplash

Bezpośrednie linki: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.  / Photo by Penchant Styled on Unsplash