Lampa - dopełnienie każdego wnętrza

Podczas planowania remontu czy rearanżacji wnętrza, dochodzimy do momentu w którym musimy dobrać do niego odpowiednie oświetlenie. Wybór jest ogromny dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sobie zafundować odpowiednią dawkę inspiracji i zadać kilka ważnych pytań:). Pierwszym z nich powinno być “jaki rodzaj wnętrza chcę stworzyć?”, następnie dobrze jest określić kolorystykę jaka nas interesuje. W ten sposób zyskaliśmy bazę i punkt wyjściowy od którego łatwiej będzie nam zacząć poszukiwanie lampy idealnej.

Wybór oświetlenia zależy od naszych upodobań i zwyczajów, a także od rodzaju pomieszczenia. Jeśli urządzamy salon, zazwyczaj potrzebna nam będzie lampa stojąca i sufitowa. Podczas urządzania sypialni zazwyczaj skupiamy się na szukaniu kinkietów lub lampek stołowych. Urządzając domowe biuro lub pokój dziecka poszukujemy lamp biurkowych.

Niezależnie od tego jakiej lampy poszukujecie - warto zoabczyć jak niektóre modele prezentują się w aranżacjach. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na lampy we wnętrzach i sporo ciekawych modeli lamp, które wybraliśmy dla Was ze strony elampy.pl, na której znajdziecie OGROMNY wybór oświetlenia, praktycznie do każdego rodzaju pomieszczenia, jak i na zewnątrz.

1. Lampy nocne/stołowe - żadna sypialnia nie będzie kompletna bez chociażby jednej, nastrojowej lampki nocnej. Tego typu oświetlenie dopełnia aranżację wnętrza, a jego delikatne światło idealnie spisuje się wieczorem, kiedy silne oświetlenie drażni wzrok.

fot. Burst for Pexels

fot. Burst for Pexels

fot. Squarely for Unsplash

fot. Squarely for Unsplash

fot. Nicole Honeywill for Unsplash

fot. Nicole Honeywill for Unsplash

fot. Element5 Digital for Pexels

fot. Element5 Digital for Pexels

fot. Dominika Roseclay for Pexels / Buenosia Carol for Pexels

fot. Dominika Roseclay for Pexels / Buenosia Carol for Pexels

fot.  Andreea Ch for Pexels

fot. Andreea Ch for Pexels

Lampy stołowe:  elampy.pl

Lampy stołowe: elampy.pl

2. Lampy wiszące - są wnętrza, które aż proszą się o mocny akcent w postaci oryginalnej lampy wiszącej. Po raz kolejny, ten typ lamp jest świetnym dopełnieniem kompozycji wnętrza. Nierzadko, tak jak na aranżacjach poniżej, lampa stanowi najbardziej charakterystyczny punkt wnętrza i decyduje o jego charakterze.

Lampy wiszące:  elampy.pl

Lampy wiszące: elampy.pl

3. Lampy stojące - dodatek, który często tworzy przytulną atmosferę wnętrza. Lampy stojące najczęsciej wybierane są do pokoju dziennego, ale jak widać poniżej sprawdzają się też jako zastępstwo lampki nocnej lub kinkietu w sypialni.

fot. Spencer for Unsplash

fot. Spencer for Unsplash

fot. Alyssa Strohmann for Unsplash / David van Dijk for Unsplash

fot. Alyssa Strohmann for Unsplash / David van Dijk for Unsplash

fot. Kirill for Unsplash

fot. Kirill for Unsplash

Lampy stojące:  elampy.pl

Lampy stojące: elampy.pl

Mamy nadzieję, że ten wpis chociaż w niewielkim stopniu pomoże Wam w wyborze odpowiedniego oświetlenia. Jeśli jednak potrzebujecie większej dawki inspiracji, zajrzyjcie na tablicę “wnętrza” (link) na naszym Pinterestowym profilu. Zebraliśmy tam kolekcję ciekawych wnętrz, które być może dodatkowo Was zainspirują:).