Stolik z pnia

Dzisiejszy pomysł to stolik, który można samodzielnie stworzyć z kawałka ściętego pnia. Pomysł pochodzi ze strony abeautifulmess.com, którą polecamy wszystkim miłośnikom DIY.

Źródło:  1 .

Źródło: 1.

Do wykonania stolika potrzebny będzie kawałek ściętego drzewa, możemy o nie zapytać w tartaku lub, jak radzą A Beautiful Mess, zapytać znajomych – może się okazać, że ktoś taki kawałek pnia posiada i chętnie się go pozbędzie. Gdy już znajdziemy pień, zajmujemy się suszeniem drewna. Jeśli będzie wilgotne, pień umieszczamy na podwyższeniu -  powietrze osuszy pień. Suszenie może trwać nawet kilka miesięcy, ale to ważny proces - drewno nie może zacząć gnić, gdy już stanie się stolikiem.

Gdy pień będzie suchy, usuwamy korę, a następnie szlifujemy. Jeśli w drewnie zauważymy pęknięcia – wypełniamy je masą uszczelniającą do drewna, którą można znaleźć w większości marketów typu OBI. Po uszczelnieniu ponownie szlifujemy.

Źródło:  2 .

Źródło: 2.

Teraz pora na malowanie drewna. Można do tego użyć bejcy lub farby. Pnie na zdjęciu zostały pokryte bejcą.

Następnym krokiem jest pokrycie całości warstwą lakieru.

Na koniec autorki dokręcają stolikom koła, jednak to wersja opcjonalna, dół pnia można po prostu zeszlifować. W ten sposób powstają proste w wykonaniu, ładne, drewniane meble.

Jeśli macie podobne doświadczenia z własnoręcznie wykonanymi meblami lub po prostu podoba Wam się ten pomysł DIY – dajcie nam znać w komentarzu :).